Ekspozicija

ekspozicija senovinis aparatas1
Skraidyklių sporto entuziasto, ultra lengvųjų aparatų konstruktoriaus Juozapo Liekio ir jo žmonos Vandos sodyboje įkurta XIX-XX a. technikos paveldo ir etninės kultūros ekspozicija po atviru dangumi. Eksponuojami iš įvairių Lietuvos vietų J. Liekio surinkti Lietuvoje ir užsienio šalyse pagaminti varikliai, žemės ūkio technika, automobiliai, motociklai, brikos, Lietuvos kaime naudoti meistrų darbo įrankiai, namų apyvokos daiktai. Galima išvysti ir gana retų mechanizmų: vinių kalimo mašiną, didžiąją kuliamąją, moglius, amfibiją, kalvio naudotus įrankius ir kt. Didžioji dalis technikos yra suremontuota, restauruota ir veikianti.
ekspozicija senovinis aparatas2
Čia pajusite tikrąją XIX – XX a. technikos dvasią. Išgirsite eksponatų paieškos ir atsiradimo muziejuje kelią. Jus supažindins ir papasakos apie technikos vystymosi etapus, šio laikmečio įvairios technikos veikimo principus.

Nemaža dalis J. Liekio surinktos etnokultūros kolekcijos (įvairių rūšių lygintuvai, mogliai, buityje naudotos svarstyklės, siūlų suktuvai, rateliai, veikiančios audimo staklės ir kt.) artimiausiu laiku bus eksponuojama Amatų centre.

Istorijos mylėtojams

ekspozicija senovinis aparatas3
Tiek gamtos, tiek technikos bei istorijos mylėtojai čia tikrai pasisems peno ir ras atgaivą. Nustebs ir bet kuris užsukęs ir susidūręs su eksponuojamais XIX – XX a. technikos laimėjimais, kartu nusikels į praeitį, susipažinsite su šiuolaikinės technikos pirmtakais, į viską pažvelgsite per laiko perspektyvos prizmę. Čia susiduria visi laikai: praeitis, kurią galime išvysti, dabartis, su kuria galime lyginti ir ateitis, kurią galime tik įsivaizduoti.

Greta sodybos įrengtas 150 m ilgio lėktuvų pakilimo ir nusileidimo takas, kuriuo gali naudotis mažosios aviacijos entuziastai. Iš paukščio skrydžio pasigrožėti gamtovaizdžiu, pasimėgauti neaprėpiamomis platybėmis…